Lista aktualności

Nowe rozliczenia podatkowe dla tymczasowych pracownikow zagranicznych w Norwegii (od 2019 r.)

 

Od 2019 r. pracownicy zagraniczni z tymczasowym pobytem w Norwegii będą mogli po raz pierwszy uniknąć konieczności wysyłania rozliczenia podatkowego.

Zamiast tego urząd skarbowy proponuje rozwiązanie, w którym pracodawca potrąca zaliczkę na podatek w wysokości 25% wynagrodzenia brutto.

Nie dotyczy to osób, które prowadzą własną firmę (firmy jednoosobowe), jak również pracowników na norweskim szelfie kontynentalnym (sokkelarbeidere) oraz zagranicznych marynarzy i rybaków.

Szkolenie dotyczące emerytur norweskich, restauracja "U Mamy", 17.10.2018, Oslo

Szkolenie emerytalne zorganizowane przez BDT Viken, poświęcone emeryturom norweskim, odbyło się już po raz drugi. Wcześniej gościliśmy zainteresowanych w siedzibie naszej firmy na Hoffsveien 15 w Oslo. 

Konferencja dot. budowania biznesu, Oslo 28.09.2018

28.09.2018 r. odbyła się konferencja dot. budowania biznesu w Norwegii. W spotkaniu uczestniczyli m.in. polscy przedsiębiorcy, którzy prowadzą swoje firmy w Norwegii lub zamierzają rozpocząć biznes w Norwegii. Na konferencji zostały wygłoszone interesujące wykłady.

 

Szkolenie emerytalne 29.09.2018

29. września 2018 r. w siedzibie naszej firmy w Oslo (Hoffsveien 15) odbyło się szkolenie poświęcone tematyce emerytalnej. Na spotkaniu omówione zostały najważniejsze zasady przyznawania i obliczania emerytur norweskich.

Zmiana reguł dotyczących przyznawania zasiłku rehabilitacyjnego / AAP (Arbeidsavklaringspenger)

Od stycznia 2018 roku skrócony został maksymalny okres pobierania zasiłku AAP. Wcześniej można było go pobierać przez 4 lata, obecnie został skrócony do 3 lat.

Zmiana reguł dotyczących rozliczeń podatkowych od 2018 r.

Jedną z najważniejszych zmian z punktu widzienia pracujących w Norwegii Polaków będzie ograniczenie prawa do odpisów za mieszkanie oraz wyżywienie (kost og losji).

Proponowane zmiany przepisów dotyczących zasiłku opiekuńczego – kontantstøtte

10. Kwietnia 2018 r. norweski rząd złożył w parlamencie propozycję zmian w norweskim zasiłku opiekuńczym (kontantstøtte), która miałaby wejść w życie 1. Sierpnia 2018 r. Według propozycji rządu miałyby zostać wprowadzone różne stawki wypłaty zasiłku,

NORWEGIA

Hoffsveien 15
0275 Oslo

POLSKA

ul. Podgórna 27/U1
70-205 Szczecin

KONTAKT

+47 22 50 66 05
accounting@bdtviken.no

Regnskap AS: 935392667MVA

"Cała zawartość tej strony ma wszelkie prawa zastrzeżone. To dotyczy tekstu, zdjęć, elementów graficznych, designu oraz logo. Autorem strony jest BDT Viken AS. Kopiowanie lub rozpowszechnienie informacji znajdujących się na stronie jest zakazane bez zgody autora"

nasze profile

Strona używa cookies Dowiedź się więcej